EELK TALLINNA TOOMPEA KAARLI KOGUDUS
 ESILEHT  
 KOGUDUS  
 KIRIK  
 UUDISED  
 TOETA KOGUDUST  
 KAARLI KOOL  
 KONTAKT  
 
ENG | SUOMI | RUS | siseveeb  


KOGUDUS

Jumalateenistused

Talitused

Vaimulikud

Leerikool

Muusika

Lapsed

Noored

Peretöö

Diakoonia

Kaarli kool


 

DIAKOONIA

Kandke üksteise koormaid, nõnda te täidate Kristuse seadust /Gal 6:2/

Nõnda kirjutas Paulus Galaatia kogudusele 48. aastal, kui ta andis juhtnööre koguduse elu korraldamiseks. Soovime ka oma koguduses elavdada diakooniatööd, jõuda abi ja toetust vajavate koguduseliikmeteni, sest üheskoos kantud koorem on alati kergem.

Seetõttu kutsume kõiki koguduseliikmeid julgelt oma kodukoguduse poole pöörduma mitmesuguste küsimuste ja soovidega. Üheskoos saame oma elu ja ümbritseva muuta paremaks ja elamisväärsemaks ning üksteise toetamise konkreetsemaks.

Oodatud on ka uued töötegijad värskete ideede ning jõuga. Kuid alljärgnevalt lühidalt ettevõtmistest, mis on koguduses hetkel teoksil hoolekande-valdkonnas.

Diakooniatoimkond
Siia kuuluvad inimesed, kes on leidnud aega ja soovi ligimesi aidata. Kõik, kes soovivad koguduse hoolekandetöös kaasa lüüa, on teretulnud liituma toimkonnaga !

Kodukülastused
Diakooniatöö hõlmab ka kodude külastamist. Kodusid külastavad eeskätt koguduse diakooniatoimkonna liikmed, soovi ja vajaduse korral käivad koguduse vaimulikud kodust armulauda jagamas.

Kirikusse/kontserdile toomine
Toome liikumisraskustega inimesi autoga kirikusse.

„Kaarli seeniorid
Iga kuu kolmandal kolmapäeval kell 14 toimub kogudusemaja õppeklassis elukogenud koguduseliikmete mõnusas õhkkonnas kokkusaamine, kus põnevust lisavad ka igakordsed huvitavad külalised. Olete teretulnud osa võtma!

Koraalikoor
Iga kuu esimesel neljapäeval, algusega kell 13 kogunetakse kogudusemaja õppeklassis, et ühiselt laulda koraale ja muid vaimulikke laule. Koor aitab pühapäeviti jumalateenistusel koraalide ning liturgia laulmisel. Kõik uued liikmed on teretulnud.

Leinarühm
Oled ehk kogenud erinevaid loobumisega seonduvaid tundeid ja mõtteid. Lein võib võtta rohkem jõudu kui keegi oskaks arvata, seepärast tahab kogudus olla Sulle toeks ka selles eluetapis.
Nimelt koguneb meie koguduses järjekordne leinarühm, kuhu saavad tulla kaotusvalu kogenud inimesed, kes võivad kõige paremini mõista leinaga kaasnevaid tundeid ning anda seeläbi üksteisele jõudu elu jätkata.
Leinarühm koguneb seitse korda, kokku saadakse üks kord nädalas.

Kui soovid individuaalselt vestelda, saada lisainfot või tulla leinarühma, võta kindlasti ühendust Saima Sellak-Martinsoniga (tel 619 9100; 5301 5848; saima.sellak-martinson@eelk.ee)!

Koguduse ajakirja „Sulane koju saatmine
Kogudus annab välja koguduse igapäevaelu, ajalugu ning tulevikuplaane tutvustavat infolehte „Sulane. Kõigile soovijaile, kes kirikus liiguvad harva või ei pääse kodust välja, saadame ajakirja koju.

Toolivõimlemine
Igal neljapäeval kell 11 kogunevad kogudusemajja need, kes soovivad järgida mõtet: „Terves kehas terve vaim! Nimelt tegeleme tõhusa ja turvalise võimlemisega - toolivõimlemisega. Kõik, kes te soovite toredas seltskonnas ja mõnusa muusika saatel end liigutada, olete teretulnud! NB! Vanus ei mängi siin mingit rolli!

Ärgem tüdigem head tehes, küll me omal ajal ka lõikame, kui me enne ära ei nõrke! Niisiis, kuni meil on veel aega, tehkem head kõikidele, eriti aga usukaaslastele! Gal 6:9-10

 


tel 5301 5848
saima.sellak-martinson@eelk.ee

|↑ üles|  
 
Toompuiestee 4, 10142 Tallinn | tel 619 9100 | tallinna.kaarli@eelk.ee | SEB EE171010022004706006