EELK TALLINNA TOOMPEA KAARLI KOGUDUS
 ESILEHT  
 KOGUDUS  
 KIRIK  
 UUDISED  
 TOETA KOGUDUST  
 KAARLI KOOL  
 KONTAKT  
 
ENG | SUOMI | RUS | siseveeb  


TOETA KOGUDUST

Annetused

Vaimulikud talitused

Liikmeannetus

Kool

Orel

Remont

Altari renoveerimine

Täname annetajaid

Pühalaulu Kool


 

ANNETUSED

Kaarli kirik asub Tõnismäel. Ilmselt ei kujutaks meist keegi ette, et seda kirikut siin ei oleks, meie jaoks on see loomulik ja enesestmõistetav. Ei saa aga unustada, et Kaarli kirik ehitati inimeste annetustega ja see kirik seisab ka täna inimeste annetuste toel - ilma nendeta ei oleks seda kirikut ehitatud ja ei jääks ta ka püsima. Ainult koguduse liikmete annetustele ja toetustele tuginedes võime olla kindlad, et Kaarli kirik ja kogudus kestavad edasi.

Suure osa koguduse sissetulekuist moodustavadki liikmeannetused ning kiriklikelt ametitalitustelt saadud annetused. Vastupidiselt levinud eksiarvamusele ei maksa koguduse vaimulikule ega ka teistele kiriku töötegijatele palka riik, vaid iga kogudus ise. Lisaks palkadele on tarvis tasuda elektri- ja kommunikatsioonikulud, side- ja kantseleikulud, halduskulud ning palju muudki, milleta ei oskaks tänapäeval ühe asutuse toimimist ette kujutada. Peame ju igati loomulikuks, et kirikusse või kantseleisse tulles on see avatud, puhas, ja valge. Loomulik on, et jumalateenistustel laulavad koorid, koguduses toimib laste-, noorte- ja diakooniatöö. Elementaarne on, et lumi on koristatud, puu lehed kokku riisutud ja muru korralikult pügatud.

Kuna oleme üks kogudus Eesti Evangeelses Luterlikus Kirikus, aitab iga koguduse liige kaasa ka selleks, et meil oleks peapiiskop, oma õppeasutus jne. Nii maksab kogudus iga liikmeannetaja annetusest 10% kirikukassa maksu. Selle rahaga toetatakse ajalehte “Eesti Kirik”, EELK Laste ja Noorsootöö Ühendust, Misjonikeskust, Usuteaduse Instituuti jne. Veel tasutakse 5% solidaarsuskassamaksu, millest toetatakse väiksemate koguduste vaimulike palka. Lisaks eespool mainitule tasub kogudus iga liikmeannetaja pealt tasu Tallinna praostkonna kassasse.

 

 

|↑ üles|  
 
Toompuiestee 4, 10142 Tallinn | tel 619 9100 | tallinna.kaarli@eelk.ee | SEB EE171010022004706006