EELK TALLINNA TOOMPEA KAARLI KOGUDUS
 ESILEHT  
 KOGUDUS  
 KIRIK  
 UUDISED  
 TOETA KOGUDUST  
 KAARLI KOOL  
 KONTAKT  
 
ENG | SUOMI | RUS | siseveeb  


  TEATED

LÕIKUSTÄNUPÜHA LAADA LEIVAKONKURSS

Lõikustänupühalaada leivakonkursil sai degusteerida 12 leiba. Leivakonkursi võitis kindlalt Terje Lunden (leib nr 9), kes lahkelt tutvustas ka oma retsepti.

Kommentaariks ütles Terje Lunden, et tema retseptis ei ole kogenud leivaküpsetajale midagi uut. Kuna ta kunagi koguseid täpselt ei mõõda, siis soovitab ta keskenduda oma sisetundele. Aga ühes on ta kindel, et kõige tähtsam on hea jahu. Ta ei soovita osta poest tavalist rukkijahu, sest sellest ei tule leib nii maitsev.

Vaja läheb:
1 kg (liht)rukkijahu
0.75 l vett
juuretist
u.2-3 spl. rukkilinnasejahu
mõõdukalt soola
mõõdukalt fariinisuhkrut või toor-roosuhkrut(tervislikum variant)
rohkesti rosinaid, mandleid, metspähkleid, kuivatatud aprikoose(öko, sest nende oran˛idega ei tule nii hea) või musti ploome
peale raputamiseks seesamiseemneid, päevalilleseemneid jne

Juuretis segada sooja veega ja lisada pool jahukogusest. Lasta seistavähemalt 12 tundi. Seejärel lisada sool, suhkur ning jahuga segatud rukkilinnasejahu (segada väiksemas kausis sooja veega segades ja siis lisada taina hulka). Seejärel ülejäänud jahu ja sõtkuda ühtlaseks. Viimasena lisada leotatud rosinad, aprikoosid ja purustatud mandlid, pähklid. Lasta veel 2-3 tundi kerkida. Võib küpsetada vormis või vormida endale meeldiva kujuga pätsid. Märja käega vormida siledaks ja soovi korral raputada peale seemneid. Enne ahju panemist lasta veel u. 1 tund seista plaadil (siis ei tule küpsedes pragusid sisse. Küpsetamissoovitusi ei anna, sest igaüks tunneb oma ahju kõige paremini. Ise olen saanud parima tulemuse alumisel siinil ja ühtlase 225C juures. Aeg sõltub sellest, millised pätsid on vormitud.

Head küpsetamist!


← kõik teated   ↑ üles

 
Toompuiestee 4, 10142 Tallinn | tel 619 9100 | tallinna.kaarli@eelk.ee | SEB EE171010022004706006