EELK TALLINNA TOOMPEA KAARLI KOGUDUS
 ESILEHT  
 KOGUDUS  
 KIRIK  
 UUDISED  
 TOETA KOGUDUST  
 KAARLI KOOL  
 KONTAKT  
 
ENG | SUOMI | RUS | siseveeb  


  TEATED

KOGUDUSES ALUSTAS TEGEVUST PÜHALAULU KOOL

13. dets.

Tallinna Toompea Kaarli Koguduses alustas 13. detsembril tegevust Pühalaulu kool.

Pühalaulu koolis saab õppida eestikeelsete Pühakirjatekstide lugemist ja laulmist, toetudes kiriku keskaegsetele traditsioonilistele tarkustele ja kogemustele. Õppematerjaliks on praegu koostatav “Eesti laulupsalter”, mille üheks oluliseks muusikaliseks aluseks on 10. sajandil kirjutatud anonüümne traktaat psalmide laulmisest “Commemoratio brevis”. Pühalaulu kooli viib läbi Eerik Jõks.

Pühalaulu kooli võivad tulla ka need, kes arvavad, et neil muusikalisi eeldusi ja/või lauluhäält ei ole. Üheskoos õppides ja teineteist toetades püüame kõikidele anda jõukohase võimaluse täita Pühakirja üleskutset:  “Laulge Issandale uus laul, laulge Issandale, kõik maailm!” (Ps 96:1). Ainsaks eelduseks Pühalaulu kooli õpilaseks saamisel on Sinu soov kannatlikult süveneda Pühakirja tekstidesse ja tahe endas avastada või arendada pühalaulu talenti.

Esialgu hakkab Pühalaulu kool kogunema igal neljapäeval kell 17.30 - 19.30 Kaarli kiriku keldris (idapoolsest sissepääsust vasakul). Käesoleval kalendriaastal toimub veel üks Pühalaulu kool - 20. detsembril. Esimene kohtumine 2013. aastal on 10. jaanuaril.

Pühalaulu koolis õppemaksu ei ole.

Tule Pühalaulu kooli, et järgida Püha Pauluse üleskutset, milles ta ütleb: “Kristuse sõna elagu rikkalikult teie seas, kõiges tarkuses õpetage ja manitsege üksteist psalmide, hümnide ja vaimulike lauludega, laulge kogu südamest tänulikult Jumalale!” (Kl 3:16)

 Info:
Eerik Jõks
e-post: eerik@ekn.ee

← kõik teated   ↑ üles

 
Toompuiestee 4, 10142 Tallinn | tel 619 9100 | tallinna.kaarli@eelk.ee | SEB EE171010022004706006