EELK TALLINNA TOOMPEA KAARLI KOGUDUS
 ESILEHT  
 KOGUDUS  
 KIRIK  
 UUDISED  
 TOETA KOGUDUST  
 KAARLI KOOL  
 KONTAKT  
 
ENG | SUOMI | RUS | siseveeb  


  TEATED

KAARLI KIRIKUSSE SAAB OSTA NIMELISE ORELIVILE

6. september

Kaarli kirik võimaldab kõikidel soovijatel kinkida kirikule nimelise orelivile, annetajate nimed jäädvustatakse kiriku seinale paigaldatavale tänuplaadile. Orelivilede hinnad jäävad vahemikku 10-3000 eurot.

Koguduse õpetaja Jaak Ausi sõnul on tegemist hea võimalusega teha sümboolne kingitus ristilapsele, mälestada endale kallist inimest või miks ka mitte – kinkida kirikule endanimeline orelivile. „See on osa oreliremondi kampaaniast „Viled hüüdma“. Nii et lihtsa annetamise kõrval otsustasime anda kõigile Eesti elanikele võimaluse osa saada ligi 150 aasta vanuse hoone korrastamisest,“ sõnas koguduse õpetaja.

Iga annetatud orelivile kohta väljastab kogudus tänukirja, millel on kirjas, milline vile on kirikule kingitud. Kaarli kiriku orelis on kokku 5200 vilet pikkusega mõnest sentimeetrist kuni 6 meetrini. Vile kinkimissooviga saab pöörduda koguduse kantseleisse või pühapäeviti kirikumeeste poole.

Orelimäng on Kaarli koguduse jumalateenistustel saatjaks olnud 1863. aastast, mil teenistusi peeti kiriku ehitamise ajaks loodud „abikirikus“. Kaarli kiriku sissepühitsemispäeval, 1870. aasta IV advendil, tervitas kogudust juba G. Normanni valmistatud uus orel. 1923. aastal vahetati see välja Walcker-oreli vastu, mis oli noores Eesti Vabariigis esimene esinduslik uus orel. Tänaseni on Tallinna Kaarli kiriku Walcker-orel suurim orel Eestis ja omab erilist positsiooni ka laiemalt. Maailmas ei ole sellest perioodist teist terviklikult püsinud Walcker-orelit ja ainuüksi sel põhjusel on Kaarli kiriku orelil tähtis koht Euroopa väärtuslikeimate ajalooliste orelite seas.

Kogudus on nüüd silmitsi vajadusega anda auväärt vanuses pillile puhkust ja saata see kapitaalremonti. Oreli kapitaalremont läheb maksma umbes 400 000 eurot

EELK Tallinna Toompea Kaarli kogudus on Eesti suurim luterlik kogudus, mille hingekirjas on 13 000 inimest, annetajaliikmeid on kogudusel 2070.

 

Lisainfo:

 

Piret Aidulo

Koguduse organist-koorijuht

EELK Tallinna Toompea Kaarli kogudus

Tel: 5300 8796
piret.aidulo@eelk.ee

 ← kõik teated   ↑ üles

 
Toompuiestee 4, 10142 Tallinn | tel 619 9100 | tallinna.kaarli@eelk.ee | SEB EE171010022004706006