EELK TALLINNA TOOMPEA KAARLI KOGUDUS
 ESILEHT  
 KOGUDUS  
 KIRIK  
 UUDISED  
 TOETA KOGUDUST  
 KAARLI KOOL  
 KONTAKT  
 
ENG | SUOMI | RUS | siseveeb  


  TEATED

KOGUDUSEL ON UUS DIGIOREL

7. nov

Jaanuaris, peale kolmekuningapäeva soovime alustada Walcker-oreli mängupuldi kapitaalremondiga, sel juhul ei oleks kuni ülestõusmispühadeni võimalik suurt orelit kasutada. Remonti teostaks Mäeväli Orelitöökoda OÜ. Finantskaalutlustel jagatakse oreli remont erinevateks etappideks, mis teostuvad mitme aasta jooksul. 

Jumalateenistuste pidamise ja muusikaõhtute ning kontsertide sujuva jätkumise huvides ostis kogudus kirikusse Roland´i digioreli, mis paigutati esialgu altari juurde kiriku lõunaseina. Orel läks maksma 10 000€ ja kaeti “Viled hüüdma” kampaanial annetatud rahast.

Oleme viimaste aastate jooksul otsinud ka võimalusi kasutatud vileoreli soetamiseks, kuid sobivat pole leidnud. Kirik on suur ning see seab tingimused pilli võimsusele. Konsulteerisime Priit Humalaga Tartu Pauluse kirikust, sest nimetatud kogudus on aastaid digiorelit kasutanud ning P. Humal on vahendanud mitmete sarnaste pillide valikut ja saabumist sh. näiteks Estonia teatrisse ja Peterburi Jaani kirikusse.

Digioreli kõla sõltub palju võimendussüsteemist. Kahtlemata ei asenda selline instrument vileorelit, kuid plusspoolele saame panna võimaluse musitseerida valitud kohas, mis kahtlemata rikastab meie muusikaelu. Koguduse õpetaja eestvedamisel asetati pill ratastega alusele, et seda kergemini liigutada.← kõik teated   ↑ üles

 
Toompuiestee 4, 10142 Tallinn | tel 619 9100 | tallinna.kaarli@eelk.ee | SEB EE171010022004706006