EELK TALLINNA TOOMPEA KAARLI KOGUDUS
 ESILEHT  
 KOGUDUS  
 KIRIK  
 UUDISED  
 TOETA KOGUDUST  
 KAARLI KOOL  
 KONTAKT  
 
ENG | SUOMI | RUS | siseveeb  


  TEATED

EELK TALLINNA PRAOSTKONNA AASTA TEOKS NIMETATI KAARLI KIRIKU SISEREMONDI LÕPETMINE.

30. märts

Tallinna Kaarli koguduse esitas aasta teo EELK Tallinna Praostkonna nominendiks 2011. aastal alustatud kiriku remondi lõppemise.

Hea meel on tõdeda, et kirikusaal tervikuna on viimaste aastate jooksul tundmatuseni muutunud - kirik on saanud puhta, värske ja kauni interjööri. Kogu siseremont teostati kiriku oma vahenditega (va J. Köleri fresko restaureerimine). Oleme tänulikud kogudusele kannatliku meele, eestpalvete ja annetuste eest.

Ettevalmistused kiriku siseremondiks ulatusid juba 1991. aastasse, aga suuremahuliselt algas remont 2011. aastal. 2016. aastal toimunud Kaarli kiriku orelirõdu lae ja seinte värvimistöödega viidigi siseremondi tööd lõpule.

Lühiülevaade remondi käigust:

2011 - Põhja- ja lõunalöövi ning koorialuse ruumi sanitaarremont; kogu kirikuruumi sokliosa puhastamine vanast värvist ja krohvist; Kaarli kiriku rekonstrueerimise eelprojekti alustamine.

2012 - kiriku idaseina remont, apsiidiseinale maalitud teksti “Tulge minu juure kõik, kes teie waewatud …“ konserveerimine, lõunaseina ja koorirõdu ning põhjaseina ja koorirõdu vahelise ala remont, altaritrepilt vanade värvikihtide eemaldamine puhta paekivipinnani, koorirõdu alusesse ruumi kahe lühtrit paigaldamine ja eletrisüsteemi korrastamine, altarisse lisavalguse paigaldamine.

2013 - võidukaare remonttööd ja J. Köleri freskotehnikas altarimaali „Kutsuv Õnnistegija“ restaureerimine; kiriku käärkambris sanitaarremondi teostamine; WC-de ümberehitustööd ning käärkambri ja organistide ruumi vahelise eeskoja korrastamine; kirikusaali laudpõrandate värvimine.

2014 - kirikusaali lae ja võlvkaarte värvimistööd, lae kahjustatud puitosade vahetamine; kõikides lühtrites 1924. aastast pärinevate vanade tinakestas elektrijuhtmete väljavahetamine ning neile helinduse tarbeks ja tulevase valguslahenduse jaoks elektrikaablite paigaldamine; pulmakambri ja eeskoja seinte värvimine.

2015 - Tehti ettevalmistusi 2016. aastal alanud oreli ja koorirõdu seinte-lae kapitaalremondiks.

2016 - põhjapoolse torni trepikoja (kuni teise tasapinnani) kapitaalremont, kirikusaali lääneseina ja oreli kohal oleva lae remont. Walckeri oreli kapitaalremondi 1. etapp.

 

 ← kõik teated   ↑ üles

 
Toompuiestee 4, 10142 Tallinn | tel 619 9100 | tallinna.kaarli@eelk.ee | SEB EE171010022004706006